5 יתרונות בריאותיים של הסאונה

5 יתרונות בריאותיים של הסאונה

5 יתרונות בריאותיים של הסאונה

דברים רבים נאמרו ועוד יאמרו על היתרונות הבריאותיים של הסאונה. מבחינה פיזית, שום דבר אינו מרענן יותר מזיעה עמוקה ובריאה. המתח פוחת, השרירים נרגעים. ומבחינה נפשית, אנו יוצאים רגועים יותר, עם יותר אנרגיות, ומוכנים לכל מה שיביא היום. הנה לפניכם 5  דברים נפלאים שהסאונה תורמת לגוף ולנשמה:

1.     סאונה מפחיתה לחץ
הרוב המכריע של המחלות נגרם, לפחות באופן חלקי, ע"י מתח. שהייה בחום של הסאונה מספקת הקלה במתח במספר דרכים. בראש ובראשונה, זהו מקום חם ושקט, בלי שום הסחות דעת מבחוץ. בנוסף, החום מהסאונה מרגיע את שרירי הגוף, משפר את זרימת הדם וממריץ את שחרור האנדורפינים. אנדורפינים הם המקור הכי טבעי של הגוף "להרגיש טוב", וזו  הסיבה שאנשים רבים היוצאים מהסאונה נראים פשוט זוהרים.

2.     סאונה מרגיעה כאבים בשרירים ובמפרקים
תחת החום הגבוה שמסופק על ידי הסאונה – הגוף, כאמור, משחרר אנדורפינים. אנדורפינים הם למעשה משככי הכאבים הטבעיים של הגוף, והם בעלי השפעה מרגיעה ויכולת למזער את חוסר הנעימות הנגרמים מכאבי פרקים ושרירים. כמו-כן, מכיוון שטמפרטורת הגוף עולה מחום הסאונה – הדבר גורם לכלי הדם להתרחב, ולכן להגביר את זרימת הדם. ובהגברה של זרימת הדם בעצמה, יש כדי להאיץ את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף – אם בהפחתת כאבים, ואם בריפוי מהיר יותר של חתכים ופציעות.

  1. סאונה "שוטפת" רעלים
    בגלל אופי החיים המערבי, רבים מאתנו פשוט לא מזיעים באופן פעיל על בסיס יום-יומי. בהזעה עמוקה, עם זאת, יש יתרונות בריאותיים מוכחים מרובים. ייצור זיעה רגיל נועד בעיקר כדי לקרר את הגוף, והוא מורכב מ- 99% מים. אולם, הזעה עמוקה בסאונה יכולה לעזור להפחית את רמות העופרת, הנחושת, האבץ, הניקל, הכספית ועוד כמה מרכיבים כימיים – אשר כולם סוגי רעלים, הנספגים פעמים רבות באינטראקציה עם הסביבה היום-יומית שלנו.
  2. סאונה מנקה את העור
    חום הוא אחת מטכניקות היופי העתיקות ביותר בעולם, בכל הקשור לניקיון העור. כאשר הגוף מתחיל לייצר זיעה באמצעות הזעה עמוקה, העור מתחיל לעבור תהליך מירוק, ואז תאי העור המתים מוחלפים – באופן השומר על העור שלך במצב עבודה יעיל וטוב. הזעה גם שוטפת חיידקים מתוך שכבת האפידרמיס ותעלות הזיעה. כמו-כן, ניקוי של הנקבוביות הוכח כבר כמשפר את מחזור הדם בנימים, באופן המעניק לעור מראה רך ונעים.
  3. סאונה משפיעה על שינה עמוקה יותר
    מחקרים הראו כי שינה עמוקה ורגועה יותר, יכולה להיות פועל יוצא משימוש בסאונה. שחרור של אנדורפינים (ראו לעיל) ועלייה בטמפרטורות הגוף, אשר הופכים גבוהים יותר בשעות הערב המאוחרות, יורדות דווקא לפני השינה. בקרה של ירידה זו, באופן איטי יותר, כפי שנגרם ע"י שימוש בסאונה – הוא המפתח לשינה נינוחה ומרגיעה. משתמשי סאונה רבים בעולם, מדברים על חוויות שינה עמוקה יותר, שהם מרגישים לאחר יום שבו נכנסו לסאונה.

במתחם הספא של מלון קרלטון נהריה תמצאו סאונה מפנקת, המציעה לכם ברוגע ובשלווה את כל הדברים הטובים שיש לסאונה להציע, ועוד הרבה יותר…

ABOUT AUTHOR