תה מהביל ומרפא

תה מהביל ומרפא

כשתכנסו למתחם הספא של מלון קרלטון נהריה, תרגישו מיד בהבדל בין העולם שבחוץ לבין השקט והרוגע של הספא שלנו. כאן, חשוב לנו שהמטפלים והמטפלות יהיו הטובים ביותר בתחומם, אבל גם שהאווירה המקיפה תהיה מרגיעה באופן שאיכויות הספא יעטפו אתכם מכל כיוון. בספא שלנו ישנה גם פינה קבועה של תה מהביל. מדוע? מפני שהתה ידוע באיכויותיו המרגיעות והמרפאות.

תה צמחים הוא משקה נפוץ כבר אלפי שנים. הוא עשוי  מפירות יבשים, פרחים, תבלינים או עשבי תיבול. מה שאומר שהוא מגיע במגוון רחב של טעמים. אך בנוסף להיותו טעים, סוגים רבים ושונים של תה צמחים שימשו כתרופות טבעיות עבור מגוון רחב של מחלות במשך אלפי שנים ברחבי העולם. מעניין שהמדע המודרני החל למצוא עדויות התומכות בחלק מן השימושים המסורתיים של תה הצמחים, כמו גם ממשיך למצוא שימושים מיטיבים חדשים.

ישנם סוגים רבים של תה, אנחנו נעבור על כמה מהם, ונספר לכם על האיכויות המרפאות והמיוחדות שלהם.

 1. תה קמומיל
  ידוע כבעל השפעות מרגיעות, ומסייע בהרדמות מהירה ונינוחה. עשוי להקל גם על סימפטומים של כאבי מחזור ובהורדת לחץ דם גבוה, הפחתת רמות סוכר בדם והורדת רמות אינסולין.
 2. תה מנטה
  אחד מתה הצמחים הנפוץ ביותר בעולם. הוא תומך בבריאות מערכת העיכול. באופן כללי, תה מנטה יכולה להקל על כל חוויית אי נוחות במערכת העיכול, בין אם זה כיווצי הרחם בעת הווסת, בחילה או קלקול קיבה. יש לו גם נוגדי חמצון, הוא ידוע באיכויות האנטי סרטניות שלו, כאנטי בקטריאלי ואנטיוויראלי.
 3. תה זנגביל / ג'ינג'ר
  משקה חריף וטעים הידוע בנוגדי החמצון הקיימים בו, ולפיכך בהיותו לוחם אמיץ ויעיל במחלות. ג'ינג' ר יכול גם לעזור להקל על כאבי המחזור, והוא גורם מיטיב עבור אנשים עם סוכרת.
 4. תה היביסקוס
  עשוי מהפרחים הצבעוניים של צמח ההיביסקוס. יש לו צבע ורוד אדום וטעם מרענן. יש לו תכונות אנטיוויראליות והשפעה חיובית על לחץ דם גבוה. עם זאת, אין לשתות תה היביסקוס עם תרופות משתנות מסוימות או באותו זמן עם אספירין.
 5. תה מליסה
  בעל טעם לימוני עדין, ומהווה תוספת טובה לכל אוסף תה צמחים. הוא משפר את רמות נוגדי החמצון, מועיל לבריאות הלב, העור ואפילו מסייע בהקלה על חרדה.
 6. תה פסיפלורה
  העלים, הגבעולים והפרחים של צמח הפסיפלורה משמשים כולם להכנת תה פסיפלורה. הוא משמש באופן מסורתי להקלה על חרדה ולשיפר השינה.

אז, פעם הבאה שאתם באים אלינו אל הספא של קרלטון נהריה, שתו לכם איזה תה מרפא בפינת התה שלנו, ואל תשכחו לקחת את המנהג הבריא הזה גם אליכם הביתה.

 

ABOUT AUTHOR