שיאצו – כמו לב של אם

שיאצו – כמו לב של אם

מייסד השיאצו אמר על הטיפול המיוחד הזה, כי הוא כמו לב של אם – אוהב, חם, סבלני ומקבל – כך הוא השיאצו, ממש כמו לב של אם. כמובן, שהדברים נאמרו ביפנית ולא בעברית, מפני שמייסד השיאצו, היה יפני; והטיפול עצמו שואב את שורשיו מהאמנות והתרבות היפנית של טיפולים רפואיים יפניים מסורתיים.

מה זה שיאצו?
למעשה, התרגום המילולי של המילה שיאצו ביפנית הוא: "לחץ אצבע", ואכן חלק גדול מהטכניקות של השיאצו קשורות בלחיצה. הטכניקות המופעלות בשיאצו הן: לישות, לחיצות וגם מתיחות – והטיפול מבוצע לרוב דרך בגדים אווריריים ונוחים, שלובש/ת המטופל/ת. זהו טיפול לא פולשני, הידוע בתרומתו להפחתת מתחים ולתחושת הרווחה הכללית.

השיאצו משמש לתחזוקה קבועה של הגוף, כדי לשמור על האיזון המתמיד. אולם, ניתן להשתמש בטכניקות של שיאצו גם בטיפולי תיקון והקלה. באופן כללי, יכול השיאצו לעזור במגוון רחב של עניינים הקשורים לשרירים ולשלד, אך גם לאיברים הפנימיים ואפילו בעזרה והקלה על תהליכים רגשיים. השיאצו ידוע כטיפול יעיל מאוד במקרים של שרירים תפוסים, כעוזר בתהליכי העיכול, וגם בהקלה על כאבי ראש, תופעות קדם-מחזור, בענייני עייפות ונדודי שינה, כאבי גב וצוואר וגם להקלה במקרי חרדה. אם במקרים אקוטיים ונקודתיים, ואם במקרים כרוניים ומתמשכים.

עקרונות השיאצו
אחד המושגים הבסיסיים של הרפואה הסינית וגם הרפואה היפנית הוא צ'י (בסינית) ושי (ביפנית). זוהי האנרגיה החיונית בגופנו, העומדת בבסיס כל התפקוד.

צ'י זורם במסלולים ספציפיים הנקראים מרידיאנים. המטפל בשיאצו ניגש אל הצ'י דרך נקודות לאורך המרידיאנים הנקראים "נקודות חיוניות". בריאות קיימת כאשר יש צ'י בשפע במרידיאנים, והזרימה דרכם חופשית ואיננה חסומה. כאשר ישנו מחסור בצ'י או חוסר איזון, או כאשר זרימת הצ'י נחסמת – עולים סימפטומים שונים בגוף ובנפש – ממכאובים קטנים ועד למחלות רציניות.

תפקיד השיאצו הוא לגרות את זרימת הצ'י, כלומר, זרימת האנרגיה החיונית שלנו בגוף. מטפל טוב ידע לזהות דפוסים של אי-הרמוניה בגוף, אפילו לפני הופעת הסימנים הפיזיים, ולהזרים את הצ'י למקומות הנדרשים. מטפלי ומטפלות השיאצו בספא קרלטון נהריה – יודעים לקרוא היטב את מפת המרידיאנים בגוף, ומתוך כך להעניק לכם טיפול מרגיע ומאזן במיוחד.

ABOUT AUTHOR