רפלקסולוגיה – הרבה יותר מעיסוי כף הרגל

רפלקסולוגיה

בימינו, רוב האנשים כבר שמעו את המילה רפלקסולוגיה. רוב האנשים גם יודעים שמדובר במשהו שקשור לכף הרגל. אבל אם תשאלו מה זה אומר, ואיך זה קשור לכף הרגל – תשמעו תשובות כמו: זה מסג' לכף הרגל שמשפיע על כל הגוף, או אולי תשובה כמו: לחיצות על כף הרגל שמרגיעות ועוד כהנה וכהנה תשובות. אז, בואו נדייק אחת ולתמיד – מה זה בעצם רפלקסולוגיה?

אז, מה זה בעצם רפלקסולוגיה?
באופן כללי, מטפל/ת ברפלקסולוגיה מפעיל/ה לחץ על נקודות מסוימות בכף הרגל, הקשורות למרידיאנים (ערוצי אנרגיה בגוף, על פי הסינים) – באופן המשפיע על איברים שונים בכל הגוף כולו. כלומר, למרות שהעבודה של המטפל/ת היא מול נקודות בכף הרגל, ההשפעה היא על איברים שונים לחלוטין בגוף כולו.

עם תרגול חוזר ונשנה של הפעלת לחץ ומניפולציה של קצות העצבים (באופן מסורתי ברגל), רפלקסולוגיה יכולה לעזור לנקות ערוצים של אנרגיה חסומה באמצעות הזרמת דם וחומרי הזנה למקומות אלה, ושיפור התנועה של דחפים עצביים – באופן המשפר את הבריאות הכללית ואת האיזון.

יתרונות הרפלקסולוגיה
שימוש נכון בשיטת הרפלקסולוגיה יכול לטפל בבעיות גופניות רבות -מכאבי ראש ובעיות סינוס דרך בעיות הקשורות לקיבה, כאבי שרירים כרוניים ועוד.  במידה והרפלקסולוג/ית לוחצ/ת על נקודה מסוימת בכף הרגל, ובאופן מידי מורגש גירוי ותחושה במקום הרלוונטי בגוף – זהו סימן כי ישנה חולשה או חוסר איזון של האיבר המקביל.

באופן כללי, ניתן להצביע על מספר יתרונות של טיפול הרפלקסולוגיה:

  • מנקה את הגוף מרעלים
  • משפר את המערכת החיסונית
  • מגביר את זרימת הדם
  • מקדם ריפוי
  • מאזן אנרגיה

רפלקסולוגיה בספא
בתחילת הפגישה עם הרפלקסולוג/ית חשוב לספר מעט על המצב הבריאותי הכללי, ועל הרצון והצורך שלכם באותה פגישה.

הטיפול עצמו מתבצע בלבוש מלא, כשכף הרגל חשופה. לעיתים יתבצע הטיפול בישיבה נוחה ולעיתים בשכיבה. במהלך הטיפול הרפלקסולוג/ית לש/ה את הכדור הבשרני הרך של כף הרגל, מושך/ת את אצבעות הרגליים, "מעסה" סביב העקב, ודוחף/ת עמוק לתוך קשת  כף הרגל.

לעיתים, בנוסף לתמרון נקודות הלחץ על כף הרגל, עובדים הרפלקסולוגים גם על הידיים או האוזניים – לצורך הרפיה ושחרור, העוזרים בעבודת הריפוי הקשורה להפעלת הלחץ על הנקודות, והזזת האנרגיה החסומה בגוף.

ABOUT AUTHOR