עיסוי תאילנדי

עיסוי תאילנדי

עיסוי תאילנדי

כדי לזכות בעיסוי תאילנדי לא חייבים לטוס עד לתאילנד; ישנם וישנן מעסות ומעסים מוכשרים מאוד גם בארץ, שלמדו את תורת העיסוי הוותיקה הזו, ועוסקים בה שנים. גם אצלנו בספא קרלטון נהריה תוכלו לקבל עיסוי תאילנדי מקצועי. אבל לפני שתקבלו את העיסוי, תרצו בוודאי לדעת מהו בכלל עיסוי תאילנדי, מהיכן הוא מגיע ובמה הוא מועיל. אז, הנה בפניכם התורה כולה, על רגל אחת… (נכתוב כאן בלשון נקבה, אך הדברים פונים לכו-ל-ם!

למה לצפות?
עיסוי תאילנדי נחשב במשך שנים רבות כטיפול רפואי מהמניין בתאילנד. המטפלת מעבירה אותך סדרה של מתיחות בכל חלקי הגוף; זו הסיבה שעיסוי תאילנדי נקרא לעיתים גם: יוגה לעצלנים – שכן, המתיחות מזכירות יוגה, רק שאדם אחר מבצע אותם למענך.

המטופלת שוכבת על גבי מזרן המונח על הרצפה, או על שולחן רחב מספיק כדי שגם המטפלת תוכל להיות עליו; בעוד שהיא כורעת מעל רגלייך, ומושכת את זרועותייך כדי למתוח את גבך ולפתוח את החזה, או שהיא מניחה את כתפה מתחת לעקב כדי להרים את הרגל ולמתוח שרירים בה. עיסוי תאילנדי כולל גם עבודת לחיצות עמוקות שאמורות לעורר את הסן, שהם נתיבי האנרגיה של הגוף בתאילנדית.

ומה מרגישים?
בהתחלה קצת אינטנסיבי וממריץ, אך לאחר מכן לקראת סוף הטיפול הופך העיסוי התאילנדי למרגיע. עיסוי תאילנדי איננו רק  לחץ המופעל עלייך בעזרת אדם חיצוני, אלא איזון של הגוף על ידי "שימון" המפרקים ושחרור השרירים באמצעות תנועה פעילה ולחץ המופעל על מקומות מסוימים בגוף.

שלא כמו עיסוי שוודי, יש כאן הרבה אינטראקציה בין המטופלת למטפלת. שכן, כדי לסובב אותך ביעילות, המטפלת בעיסוי תאילנדי משתמשת בגוף שלה כדי למנף אותך לתוך מתיחה מאריכה. היא משתמשת בגוף שלך ככלי להעמקת התנועה והמתיחה, על ידי ישיבה על הרגליים שלך, או דחיפה ומשיכה של גופך לתוך פיתולים משחררים ומרפאים.

טוב לדעת:
לעיתים קרובות מוזכר דווקא רופא הודי (ולא תאילנדי) כמפתח העיסוי התאילנדי. הרעיון שעמד מאחורי שיטת עיסוי זו הייתה ליצור כלי שיאפשר לנזירות ולנזירים את הגמישות לשבת שעות ארוכות במדיטציה. תהא הסיבה אשר תהא, העיסוי נחשב כהיבט משמעותי ומרכזי בטיפול הרפואי בתאילנד, עד כדי כך שעד ראשית המאה ה -20, מחלקת הבריאות התאילנדית כללה מדור עיסוי.

עיסוי תאילנדי מבוסס על שחרור חסימות לאורך עשר שורות של אנרגיה הנקראות סן, באופן המזכיר את המרידיאניים של הרפואה הסינית המסורתית. הטכניקה משלבת חבטות קלות ולישה של השרירים, מניפולציה של המפרקים ולחץ המוחל על נקודות ספציפיות על מנת לאזן את ארבעת היסודות של הגוף – אדמה, מים, אש ואוויר.

צוות ספא קרלטון נהריה מאחל לכם עיסוי תאילנדי מותח, משחרר ומקסים!

ABOUT AUTHOR