עיסוי שוודי קלאסי

העיסוי השוודי הוא העיסוי הנפוץ ביותר במערב. ואם זו הפעם הראשונה שלך בספא או שאת/ה לא מורגל/ת בעיסויים לעתים קרובות, העיסוי השוודי הוא מקום טוב להתחיל בו.

ההיסטוריה של העיסוי השוודי
העיסוי השוודי הוא הבסיס לסוגים רבים של עיסוים מערביים, כולל עיסויי ספורט, עיסוי רקמות עמוק ועיסוי ארומתרפיה. ולהבדיל מהעיסויים המגיעים אלינו מארצות אסיה, העיסוי השוודי מבוסס על מושגים מערביים של אנטומיה ופיזיולוגיה. למעשה, העיסויים האסייתיים השונים מתבססים על הבנת כוחות האנרגיה המסתובבים בגוף האדם (כמו: צי' ומרידיאניים בסינית, שי – ביפנית, פרנה – בהודית וכו' – שהם שמות שונים לכוונות דומות, המתייחסות לאנרגית החיים).
אולי זו הסיבה שהעיסוי השוודי היה חלק מהרפואה הקונבנציונאלית המקובלת, מתחילת המאה ה-20 ועד לשנות השלושים של אותה מאה. אולם, בשנות ה-30 חל מפנה, ונראה שהמילה עיסוי החלה להתחבר לבתי בושת ו"מכוני עיסוי" ברחבי אירופה, וכך הייתה התרחקות מהעיסוי השוודי גם ברפואה. רק בשנות ה-70 של המאה ה-20 חזר העיסוק בעיסוי השוודי להיות מקובל ומכובד, וההתחלה לכך הייתה דווקא בארה"ב. אולם, בשלב זה התרכך מאוד העיסוי השוודי ממה שהיה במקורו, והפך להיות עיסוי הרפיה, יותר מאשר עיסוי טיפולי/רפואי.

מהלכו של העיסוי השוודי
העיסוי השוודי יכול להיות איטי ועדין, או נמרץ ועמוק, וזאת בהתאם לסגנון האישי של המטפל ומה שהוא מנסה להשיג בטיפול.
בכל עיסוי שוודי, המטפל משמן את העור עם שמן עיסוי מיוחד ובדר"כ ריחני ונעים, ומעסה ברמות עומק שונות במהלכו. התנועות מחממות את רקמת השריר, משחררות מתח בהדרגה, ו"שוברות קשרים" בשרירים.
לפני העיסוי, המטפל ישאל אותך על פציעות או עניינים אחרים שחשוב שהוא ידע עליהם. כמו מכאובים, אלרגיות או הריון. כמו-כן, תוכל/י גם לספר מראש אם יש לך העדפה מסוימת. לאחר השיחה עם המטפל, הוא יבקש ממך לשכב עם הפנים כלפי מעלה או כלפי מטה – בהתאם למה שעלה בשיחה.

העיסוי השוודי הוא מרגיע, ומביא אתו דרך הרכות גם יתרונות בריאותיים, שהם מעבר לתחושת הרעננות והרוגע שעוטפת במהלך ובסיום הטיפול. בספא מלון קרלטון העיסוי השוודי, כמו גם סוגים אחרים של עיסויים, מבוצעים ע"י מטפלים מוסמכים – מה שמעצים את החוויה, והופך אותה לבטוחה, מרגיעה ומפנקת במיוחד.

ABOUT AUTHOR