עיסוי לנשים הרות

עיסוי לנשים הרות

עיסוי הוא דבר נפלא לכל אחד ואחת, אבל אם יש תקופה בחיים שעיסוי הוא ממש עניין נצרך – היא תקופת ההיריון. תקופה נפלאה ומלאת התרחשויות – שבה הגוף עובר שינויים גדולים. אישה בהריון חשה בדרך כלל, יחד עם השינויים המבורכים – גם כאבים לא מעטים במקומות שונים בגוף. העיסוי המיוחד לנשים בהריון יכול להפוך את התקופה המופלאה הזו לנינוחה הרבה יותר.

העיסוי מומלץ מאוד בשליש השני והשלישי להיריון – כאשר המשקל הנוסף – משפיע ומכביד על כל חלקי הגוף.

ידע מיוחד
חשוב להבין שעיסוי לאישה בהריון מצריך ידע מיוחד של המסז'יסט או המסז'יסטית. בקורסים מתקדמים עוברים המעסים הכשרה מיוחדת המלמדת על הפיזיולוגיה המיוחדת של נשים בהריון; וכך הם מבינים מהן התנוחות המיוחדות בכל שלב בהריון, כמו גם מאילו נקודות לחץ יש להימנע בעת ההיריון.

כמו-כן, יש לדעת כי אין לבצע טיפולים המלווים בעבודת רקמות עמוקות ובלישת אזור הבטן. ועד כמה שזה יכול להישמע לאישה ההריונית כדבר מרגיע – יש להימנע במהלך ההיריון משהייה בג'קוזי, מעיינות חמים ומעיינות מינרליים.

תנוחות מיוחדות
כפי שיודעת כל אישה שהייתה אי פעם בהריון – מנעד המנחים בהם מסוגל הגוף לשהות, בלי שהאישה תחוש חוסר נוחות – הולך וקטן, ככל שגדלה גם הבטן. בשביל שהעיסוי המיוחד לנשים הריוניות יהיה נוח וגם ישמור על בריאות האם והעובר; ישנן כמה תנוחות מיוחדות שבהן נעשה העיסוי לנשים הרות.

  • בשלב מוקדם של ההיריון, כשעוד ניתן לשכב על הגב, יונחו כריות תחת הברכיים והכתפיים.
  • בשלבים הבאים של הריון השכיבה המועדפת היא על הצד – הן בעת קבלת עיסוי והן בשינה.

מהם היתרונות של עיסוי לנשים הרות?
תפקידו של עיסוי לנשים הרות הוא להיות בראש ובראשונה מרגיע. כמו-כן עיסוי טוב יש ביכולתו להקל על מכאובים רבים שחשה אישה במהלך הריונה. כמו למשל, הקלה על כאבי צוואר וגב; כמו גם האצה קלה של מחזור הדם ומערכות הלימפה, באופן שישמור על זרימת הדם הן אצל העובר והן אצל האם – באופן שיקל על תופעת הנמלול בקצות הגוף.  כמו-כן, מסייע העיסוי לנשים בהריון בייצוב רמות ההורמונים, וגם בהקלה על המתח העצבי בכל הגוף – באופן שעוזר להרגיע ולהפחית את רמת הלחץ והחששות, הנלווים פעמים רבות לתקופת ההיריון.

אז אם את בהריון – בואי אל המומחים בספא קרלטון נהריה, וקבלי עיסוי מיוחד – שיעניק לך ולתינוקך תחושת רוגע – שכל כך כל כך מגיעה לך, בעיקר עכשיו!

ABOUT AUTHOR