עיסוי באבנים חמות – מה זה בכלל?

עיסוי באבנים חמות הוא עיסוי שבו המטפלת משתמשת באבנים חלקות ולוהטות כשלוחה של היד שלה, ולעיתים על ידי הנחת האבנים לזמן מה על הגוף. לחום ישנם שני תפקידים עיקריים: הוא יכול להיות מרגיע באופן עמוק וחזק, וגם לעזור לחמם את השרירים, כך שהמטפלת תוכל לחדור עמוק יותר במהלך העיסוי.

מהו המקור של העיסוי באבנים חמות?
מקורו של העיסוי באבנים חמות, שחוממו בחום האש הגלויה, הוא אצל האינדיאנים, שהשתמשו בו לטיפול בכאבי שרירים. אך, כמו כל דבר אצל האינדיאנים, הרי שגם העיסוי הזה מגיע עם מרכיבים רוחניים עמוקים. פעמים רבות, האבנים בהן משתמשים בעיסוי שכזה, הן אבני לבה, שנוצרו בחום אדיר של תוך כדור הארץ, ונפלטו אל פני הקרקע, שם שהו שנים רבות במי נחלים, וקיבלו את מגען החלק והנעים.

מה קורה במהלך הטיפול עצמו?
לפני שהטיפול מתחיל, מחממת המטפלת את האבנים לחום של כ-100 מעלות. מכיוון שהאבנים הן אבני בזלת, האבנים אוגרות את החום בתוכן לאורך זמן. אך, אל דאגה, כשהאבנים יונחו על הגוף, הן לא תהיינה בחום של 100 מעלות.
הטיפול מתחיל בדרך כלל, כשהפנים פונות כלפי מטה, והמטפלת עובדת על הגב. ראשית, המטפלת מחמם את הגוף עם עיסוי מסורתי, ואז היא עוברת לעסות, כשהיא אוחזת בידה אבן מחוממת. כאשר האבן מתקררת, מחליפה אותה המטפלת באבן אחרת. המטפלת משתמשת באבנים בעלות צורות וגדלים שונים – כמו למשל, אבן גדולה על השרירים הגדולים, ואבנים גדולות על השרירים קטנים.
לעיתים, גם תשאיר המטפלת אבנים חמות בנקודות מסוימות לאורך עמוד השדרה, בכפות הידיים, על הבטן, או אפילו בין הבהונות, כדי לשפר את זרימת האנרגיה בגוף. מטפלים רבים מאמינים כי לאבנים עצמן יש מטען אנרגטי, המתוחזק כל העת ע"י דפוס טיפול ספירלי.
העיסוי באבנים חמות בספא קרלטון נהריה
בספא קרלטון נהריה תוכלו ליהנות מעיסוי אבנים חמות של 45 דקות או 60 דקות, לבחירתכם. הטיפול בספא המפנק שלנו, נעשה בשילוב של שמנים ארומטיים מרגיעים ומגע ידיים נעים ועדין. הוא מומלץ מאוד לשחרור שרירים, ויש בו גם איכויות של ניקוז רעלים וסיוע באיזון גוף ונפש. וכל זאת, באווירה מרגיעה ומפנקת, שכבר היא, עושה את הטיפול למאזן ומחדש כוחות גוף ונפש.

ABOUT AUTHOR