עיסוי באבנים חמות באמצע החורף הקר

עיסוי באבנים חמות באמצע החורף הקר

קר בחוץ, אולי הגשם מטפטף. כל מה שבא לכם הוא להתעטף במשהו חם ולנוח. עיסוי באבנים חמות מציע בדיוק את זה. בואו אלינו לספא של קרלטון נהריה, ותהינו מעיסוי באבנים חמות – שילוב מושלם למסג' מרגיע ולחום באמצע החורף הקר.

מה זה עיסוי באבנים חמות?
עיסוי באבנים חמות ידוע כמרגיע ובעל יכולת לשחרר שרירים תפוסים וגם לתת זריקת כוח למערכת החיסון – שצריכה כל כך הרבה חיזוקים בימות החורף הקרירים.

במהלך עיסוי באבנים חמות – מונחות על מקומות שונים בגוף אבנים חלקות, שטוחות ומחוממות. אבנים אלו עשויות בדרך כלל מבזלת, שהיא סוג של סלע וולקני המשמר חום בקלות.

האבנים עשויות להיות ממוקמות: לאורך עמוד השדרה, על הבטן, על בית החזה, על הפנים, על כפות הידיים או הרגליים וכפות הרגליים.

בזמן שהאבנים מונחות על הגוף, משתמש/ת המעסה בטכניקות מהעיסוי השוודי כדי להרפות ולחזק עוד את הגוף. לעיתים יונחו אבנים חמות בידי המטפל/ת, והעיסוי יעשה באופן זה.

יתרונות העיסוי באבנים חמות

אנשים שחווים עיסוי באבנים חמות מתארים אותו כמרגיע ומשחרר מאוד. לחום בעצמו ישנה השפעה מרגיעה על הגוף, ובתוספת לאווירה נעימה ועיסוי של מעסה מוסמכ/ת (כפי שיש אצלנו בספא קרלטון נהריה) – הופכת חוויית הרוגע למעמיקה ומשחררת במיוחד.

החום עצמו מקל על מתח שרירים וכאב. עוזר להגדיל את זרימת הדם לאזור שעליו מונחת האבן. עיסוי באבנים חמות מפחית גם התכווצויות שרירים ומגביר את הגמישות ואת טווח התנועה. כמו-כן, מחקרים הראו על חיזוק מערכת החיסון בהקשר לעיסוי זה.

עוד כמה טיפים בהקשר לעיסוי באבנים חמות
לפני שנכנסים לעיסוי באבנים חמות – כדאי לוודא עם הרופא/ה הפרטית או המטפל/ת שסוג זה של עיסוי שמעורב בו חום – מומלץ עבורך. וכדי לשפר עוד קצת את האפקטים החיוביים של עיסוי באבנים חמות, כדאי להימנע מאכילה לפני העיסוי. לשתות המון מים לפני ואחרי העיסוי. כמו כן, במידה ובמהלך העיסוי אתם מרגישים שחום האבנים חזק מדי, אל תחששו לומר זאת למטפל/ת.

אז, מה נשאר לנו לאחל לכם חוץ מעיסוי מרגיע ומשחרר באבנים חמות?
חנוכה שמח וחורף חם וטוב!

ABOUT AUTHOR