מהו עיסוי רקמות עמוק?

עיסוי רקמות עמוק מכוון למבנים העמוקים של השרירים ורקמות החיבור (המכונה fascia). עיסוי רקמות עמוק משתמש ברבות מהתנועות והטכניקות של העיסוי השוודי, אבל הלחץ יהיה בדרך כלל אינטנסיבי יותר. עיסוי הרקמות העמוק גם ממוקד יותר מהעיסוי השוודי, והוא מיועד לשחרר מתח שריר כרוני או "קשרים" (הידועים גם כהידבקות).

האם עיסוי הרקמות העמוק עצמו – מכאיב?
אז, אמנם עיסוי הרקמות העמוק לא צריך לגרום לכאב של ממש; אבל אין ספק שהוא עלול ליצור חוסר נוחות מסוים, בוודאי יותר מבעיסוי שוודי. וזאת מכיוון שמטפלים בעיסוי מסוג זה עשויים להשתמש לעיתים בהפעלת לחץ רב, שכולל את השענת משקל הגוף שלהם על נקודה מסוימת. למשל, באמצעות לחיצה עם המרפקים שלהם על המקום הרלווטי בגוף המטופל/ת.
אולם, הכרחי להגיד למטפל או למטפלת – במידה והלחץ הוא יותר מדי בשבילך. למעשה, אם לא תדווח/י למטפל/ת תוך כדי הטיפול על תחושת חוסר הנוחות, הגוף כולו עשוי להימתח מתוך החשש, באופן שלא יאפשר להגיע כלל לתוצאות מיטיבות במהלך העיסוי. כלומר, חשוב שתרגיש/י חופשי/ה לומר אם לחץ מסוים, או כאב – הוא יותר מדי בשבילך. אבל, כל עוד את/ה נינוח/ה ורגוע/ה – הכול טוב, והטיפול עובד.

ומה קורה אחרי עיסוי רקמות עמוק?
אחרי עיסוי רקמות עמוק חשוב לשתות הרבה מים, כדי לעזור להוציא חומצה לקטית מתוך הרקמות. בלי שתיית מים מרובה, ייתכן מאוד שתחווה/י תחושת כאב למחרת.
אולם, גם במידה ותשתה/י הרבה מים, עדיין ייתכן שתרגיש/י קצת כאבים ביום שאחרי עיסוי רקמות עמוק. למה? אין צורך לחשוש, זו דווקא סיבה טובה; זה רק אומר שהרבה פסולת מתפנה כעת מתוך הרקמות. במקרה כזה, כדאי להמשיך לשתות הרבה מים, וכך הכאב צריך לעבור בתוך יום או יומיים.
צוות המטפלים והמטפלות של ספא קרלטון נהריה, מזמין אתכם לעיסוי רקמות עמוק – עמוק ומשחרר. בעיקר, לקראת חג החרות. מאחלים חג חופשי ומשחרר לכולם.

ABOUT AUTHOR