טווינה – איזון הרמוני ונפלא

טווינה היא טיפול מופלא, המתבסס על עיסוי; שהוא למעשה הביטוי החיצוני, למה שהופך לריפוי עמוק של מערכות הגוף כולן. הטווינה מגיעה מארץ סין הרחוקה, שם היא קיימת כטיפול שגרתי כבר יותר מאלפיים שנה. הטיפול מתאים לכל הגילאים; מתינוקות רכים ועד זקנים גדולים וחכמים.

הזרמת הצ'י בכל הגוף
כטיפולים סיניים אחרים, גם הטווינה מנסה ליצור זרימה הרמונית של הצ 'י בכל חלקי הגוף, וכך להביא את הגוף בחזרה לאיזון. הטווינה משתמשת בטכניקות של דחיסה קצבית לאורך ערוצי האנרגיה השונים של הגוף (מרידיאנים), ובכך מזרימה את האנרגיה החיובית בגוף. הטווינה עושה שימוש בטכניקות יד שונות בשילוב עם אקופונקטורה וטכניקות נוספות.

מי שחווה עיסוי מערבי יבחין כי ישנן טכניקות דומות בעיסוי הטווינה, כמו למשל: גלישה, יצירת רטט, הקשה, חיכוך, משיכה, גלגול. בעיסוי הטווינה, מעסה המטפל/ת את השרירים והגידים באמצעות הידיים המיומנות, ומפעיל/ה טכניקת אקופרסורה ישירות על זרימת הצ'י בנקודות אקופרסורה שונות בגוף. שילוב הטכניקות הללו עוזר להסיר חסימות ותקיעות, שבאים לידי ביטוי בכאבים בגוף, ובכך מוזרמת האנרגיה דרך המרידיאניים והשרירים. כדי לשפר את תהליך הריפוי, המטפל/ת יכול/ה להמליץ על שתיית עשבים סיניים, הידועים כתומכים את התהליך שהופעל ע"י העיסוי עצמו.
מפגש טיפוסי של עיסוי טווינה נע בין 30 דקות לשעה, ונראה כי היום עיסויי הטווינה תופסים תאוצה בארץ ובעולם המערבי בכלל; אולי מכיוון שהם יכולים להיות מוכלים גם על בעיות ספציפיות, ולא רק על טיפולים כלליים; הן על כאבים ובעיות ספציפיות וחריפות והן על כאבים כרוניים הקשורים למפרקים, שרירים ומערכת השלד. למשל, טיפולי טווינה ידועים כיעילים מאוד בהפחתת כאבי צוואר, כתפיים, ירכיים, גב, זרועות, רגליים ובעיות בקרסוליים. זהו טיפול יעיל מאוד גם לדלקת פרקים, עוויתות שרירים וכאבים הקשורים למחזור החיים הנשי. נראה שטיפולי טווינה גם מקלים על הפרעות הקשורות ללחץ, כמו: נדודי שינה, עצירות, כאבי ראש והפרעות אחרות הקשורות במערכות העיכול, הנשימה והפריון.

מרגיע וממריץ בעת ובעונה אחת
אחד הדברים המדהימים בטיפול טווינה הוא בכך שיש ביכולתו להרגיע ולהמריץ בעת ובעונה אחת, באופן היוצר תחושת הרמוניה כללית בגוף. אך לא רק בגוף; היתרון הגדול ביותר של טווינה הוא שהיא מסוגלת ליצור איזון כולל של הבריאות הפיזית והנפשית כאחד.

בספא של מלון קרלטון נהריה, תוכלו לחוות את כל היתרונות של טיפול הטווינה באווירה רגועה, קסומה ומפנקת; שתגרום לכם לרצות מזה… עוד ועוד ועוד.

ABOUT AUTHOR