הכיני את גופך לאביב – 3 טיפולי ספא שאת חייבת לעצמך

הכיני את גופך לאביב – 3 טיפולי ספא שאת חייבת לעצמך

בעידן החיים המודרניים,  כאשר יושבים שעות ממושכות מול מחשב או טלוויזיה ללא תנועה, בטיסות ארוכות ליעדים רחוקים, נוסעים בכלי רכב ונעים במעליות, ואף על פי שחלקם הולכים למכון כושר ומפעילים שרירים רבים ויוצרים עליהם עומס נוסף לקיים, לא תמיד מקפידים לשחרר היטב השרירים די הצורך. לפיכך, סובלים רובנו מכאבי גב, מתח, כאבי ראש ותחושת עומס.

את יכולה לפנק את עצמך מדי פעם בעיסוי, כדי לשחרר שרירים כואבים, להקל על בעיות גב וצוואר, להפיג כאבים באברי גוף שונים, הנובעים מחוסר פעילות או מפעילות פיזית מאומצת, כדי להרפות לחצים פנימיים, לשחרר מתח נפשי וסתם להתפנק.

מחקרים, אשר ראו אור בשנים האחרונות, הוכיחו מעל לכל ספק כי טיפולי ספא ועיסויים יעילים בהורדה והפחתה של מתח ולחץ, הם אפקטיביים לאנשים שסובלים מכאבים, וכן לאנשים עם בעיות בשרירים.

כיום, מטופלים מדווחים על יעילותם של עיסויים וטיפולי הספא במקרים הבאים: חרדות, בעיות במערכת העיכול, מגרנות וכאבי ראש כרוניים, נדודי שינה, כאבים עצביים, פציעות ספורט, פיברומיאלגיה, תסמונות כאב ועוד.

במלון קרלטון נהריה, תוכלי לפנק את עצמך במגוון טיפולי ספא, כגון:

עיסוי רקמות עור

עיסוי רקמות עמוק, מיועד לטיפול בבעיות כאב ותנועה, טיפול בבעיות גב וצוואר, כתפיים וגפיים, עמוד שדרה, מפרקים ושרירים. שרירים מכווצים חוסמים מעבר של חמצן וחומרים בעלי ערך מזין, ומעודדים דלקות ברקמות השרירים.  כמו כן, עיסוי רקמות עמוק מגמיש אותן, משחרר מהן את הרעלנים ומיטיב עם מחזור הדם ומעבר החמצן. משום שרעלנים משתחררים במהלך עיסוי זה. השרירים המכווצים נוטים לפתח מוקדים נוקשים היוצרים מעגלי כאב המקרינים לעיתים גם אל מקומות אחרים בגוף.

עיסוי ארומתרפי

עיסוי ארומתרפי הוא שילוב של עיסוי וארומתרפיה.

ארומתרפיה, היא  אחת משיטות הטיפול של רפואה משלימה, אשר בה משתמשים בשמנים אתריים ובשמני בסיס עשויים מפרחים ארומטיים, צמחי מרפא, תבלינים ועצים. השמנים הארומטיים  הללו מכילים מגוון רב של חומרים כימיים-אורגניים בעלי השפעה חיובי לגוף.

עיסוי ארומתרפי הינו טיפול במגע הכולל מספר טכניקות שונות שמטרתן לשפר מצב הבריאות, להקל על ריפוי מחלות  ולהשיב את ההרמוניה לגוף ולנפש.

עיסוי קלאסי שוודי

עיסוי הוליסטי מתאים לכולם כמעט, משום שאין בו לחיצות חזקות או תנועות עמוקות – ולכן הוא משרה אווירה נעימה ונינוחה על המטופלים.  עוד מסייע להגברת זרימת מערכת הדם והלימפה, ומשחרר גודש בשרירים וברקמות. ביצוע העיסוי השוודי הקלאסי מתאפיין בתנועות רכות וארוכות מהקצוות לכיוון מרכז הגוף.

ABOUT AUTHOR