איך להתנהג בספא? 6 טיפים שחייבים לקרוא

אחד הדברים שיכולים לקלקל את החוויה המהנה שבביקור בספא, הוא העיסוק במחשבות על באופן בו אתם צריכים להתנהג שם, האם תשמעו חסרי טאקט אם תגידו למעסה שאתם מעדיפים שלא ידבר איתכם כי אתם רוצים להירגע, וכמה טיפ צריך לתת, אם בכלל.
ספא מלון קרלטון מגיש לכם את מדריך שימושי עם טיפים שיאפשרו לכם ליהנות משהותכם בספא בלי להתעסק במחשבות מפריעות.

1. בחירת המעסה יכולה להיות סוגיה משמעותית עבור חלק מהאנשים. מעבר לפן ההלכתי, המחייב נשים וגברים להיות מטופלים על ידי מטפלים מאותו מין, קיים גם עניין הרצון והנוחות האישית. אם אתם מרגישים לא בנוח שהמטפלים שלכם יהיו מאותו המין שלכם, חשוב לבקש את מין המטפל כבר בהזמנה הטלפונית, אחרת יהיה קשה עד בלתי אפשרי למצוא מטפלים לפי בקשתם רגע לפני שאתם נכנסים לחדר הטיפולים.

2. ביחד או לחוד? זוגות רבים מזמינים טיפולי גוף ומתאכזבים לגלות שהם יעברו אותם בחדרים נפרדים. אם ברצונכם לעבור טיפול זוגי ביחד, באותו חדר טיפולים, חשוב לבקש זאת מראש בטלפון. כך יוכלו לתאם לכם שעה בה החדר יעמוד לרשותכם ולא יהיה תפוס ברגע האמת.

3. נא לשמור על השקט! אנשים רבים מגיעים לעיסוי כדי להתנתק מהשגרה וליהנות מכמה רגעים של שקט והתמסרות לעצמם ולטיפול. אם חשוב לכם שזה יהיה המצב בזמן העיסוי, תאמו ציפיות רגע לפני שמתחילים. אתם כמובן לא צריכים לגעור במטפלים שלכם. אפשר פשוט להגיד "אני מצפה לזמן השקט הזה כבר הרבה זמן. יהיה נפלא לעצום עיניים ולהירגע עכשיו". אם הרמז העדין שלכם לא עבד, אפשר לבקש בנימוס "אשמח אם נמשיך את הדיבורים אחר כך". עכשיו תהיו בטוחים שהמסר עבר.

4. האם צריך להתגלח או להוריד שערות לפני עיסוי? התשובה היא לא מוחלט. אתם לא צריכים לשנות את עצמכם בשביל עיסוי חד פעמי. המעסים שלכם כבר ראו הכל, תהיו בטוחים בזה. הם לא ייבהלו אם הגב שלכם, למשל, שעיר יותר מהממוצע. זה נורמלי לחלוטין ואף אחד לא יבקש מכם לעשות את זה.

5. האם צריך להשאיר טיפ, וכמה? ראשית כדאי לדעת, בכל הקשור לטיפולי גוף, אין הגדרה או נוהג מסויים להשאיר טיפ. זה תלוי בעיקר באיכות השירות שקיבלתם ובנכונות שלכם לפרגן למטפלים שלכם. אם בחרתם לתת למטפלים שלכם טיפ, אפשר לתת בין 10% ל 20% טיפ. רצוי לתת את הטיפ במזומן ולא באשראי, כך המטפל לא יצטרף להמתין לסוף החודש כדי ליהנות מהטיפ שלכם.

6. רגישות ואלרגיות. אם אתם רגישים לחומר מסויים שעשוי להימצא באחד מהתכשירים בספא, רצוי להודיע על כך מראש ולוודא שאכן אין הוא נכלל בטיפול. הדבר האחרון שאתם רוצים הוא לגלות שמרחו אתכם הרגע בחומר שאתם אלרגיים אליו.

ABOUT AUTHOR