איורוודה – מסע לעולם אחר

אחד מהטיפולים המפנקים שמציעים בספא המקסים של מלון קרלטון נהריה הוא איורוודה; בספא המפנק מתבטאת האיורוודה בעיסוי עדין של גוף ופנים בשמן שומשום חם ומרגיע. אך, מהיכן מגיעה האיורוודה? ומה זה בכלל?
אז הנה כמה מלים על איורוודה, שייקחו אתכם למסע אל עולם אחר…

מסע להודו של לפני 3000 שנה
ריח מתקתק של קטורת, צליל רך של פעמונים, תיפוף טבלה עדין עדין, וסיטאר שלוקח אתכם לשקט הפנימי העמוק ביותר שאפשר לדמיין… אז זהו, שלא!
נכון, הודו היא גם הרכות הזו, המתוארת למעלה, אבל האיורוודה עצמה היא הרפואה של הודו – גם זו השקטה והרכה וגם זו המלאה ברעש, צפצופים ולכלוך. לפני שהודו נפתחה לרפואת העולם המערבי, שהחליפה את שיקויי הצמחים הבריאים ואת השימוש באנרגיה של אבנים ואת היוגה ואת הדיאטה הבריאה והמיוחדת לכל אדם, ואפילו ניתוחים של ממש ומסג'ים למיניהם, ובאופן כללי את המבט על הגוף והנפש כאחד – החלופה של כל אלה בראייה צרה של הסימפטום ולא מבט רחב על השורש והמהות… אז לפני כל אלה – הייתה האיורוודה פשוט הרפואה של הודו. כולם השתמשו בה, עניים ועשירים – זו הייתה דרך החיים.
איורוודה של היום
המילה איורוודה בסנסקריט משמעה: ידע החיים הארוכים. היום בעולם המערבי, עברה האיורוודה שינויים רבים מהמקור, אולם עיקר השימושים הנעשים בה קשורים לתזונה נכונה ובריאה, לתרופות המכילות צמחי מרפא, לניקוי רעלים ולמסג'ים מפנקים – כמו זה שתוכלו למצוא בספא של מלון קרלטון בנהריה.
במלון קרלטון נהריה, תהיה לכם את הזכות לא רק ליהנות ממטפלים שמשתמשים בידע הזה שנצבר ועבר במשך 3000 שנה, אלא תוכלו לעשות זאת בלי הצפצופים והרעש של הודו, אלא באווירה שקטה, מרגיעה וקסומה.

ABOUT AUTHOR